Ładowanie…

10 Książek, które warto przeczytać

Choć na rynku istnieje ogrom książek pochodzących z różnych gatunków literackich, niektóre z nich zapisały się na trwałe w kulturę i każdy czytelnik powinien się z nimi zapoznać. Nie tylko dla ogólnego światopoglądy, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że są doskonałą literaturą i gwarantują dobrze spędzony czas na ich lekturze.

Przedstawiamy 10 książek wartych przeczytania

Niewątpliwie jedną z takich książek, która uznawana jest za najbardziej skandalizującą powieścią XX wieku jest “Lolita”. Vladimir Nabokov przedstawił w niej historię dorosłego mężczyzny, który darzy prawdziwą obsesją dwunastoletnią dziewczynkę. Mocna powieść, z którą powinien się zapoznać każdy dorosły czytelnik.

Kolejną pozycją jest “Folwark zwierzęcy” Orwella, który ukazuje przerażającą prawdę o ludziach i relacjach społecznych. Podobną pozycją, z którą warto się zapoznać jest (również tego samego autora) jest ksiażka “Rok 1984”, która stanowi futurystyczną antyutopię, która zawiera w sobie liczne przesłanki polityczne.

10 Książek, które warto przeczytać“Lśnienie” Stephana Kinga to najbardziej znany horror autora. Podobnie jak książka “Zielona mila” należą one obie to prawdziwej klasyki książek zagranicznych, które z pewnością każdy powinien przeczytać chociaż raz w życiu. Obie pozycje wzruszają i przerażają od wielu lat, na stałe wpisując się w kanon najbardziej znanej literatury światowej.

“Pachnidło: Historia pewnego mordercy”,  powieść niemieckiego pisarza Patricka Süskinda to książka wobec której nie można przejść obojętnie. Historia człowieka obdarzonego niebywałym węchem i dziwnym usposobieniu to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników literatury pięknej, ale nie tylko.

10 Książek, które warto przeczytaćKolejną książką z którą każdy powinien się zapoznać jest saga o Harrym Potterze. Mimo tego, że pierwotnie książki te przeznaczone są dla młodzieży, również dorośli się nimi zachwycają i mogą z nich wynieść wiele cennych wartości.

Klasyką wśród literatury dla dorosłych można także uznać pozycję „Nieznośna lekkość bytu”, a także “Lot nad kukułczym gniazdem” i “Fight Club”. Są to pozycje dla wielu osób dość wstrząsające, ale z pewnością bardzo wartościowe. Warto choć raz je przeczytać, chociażby ze względu na dużo odnośników do tych pozycji, które można zaobserwować w popkulturze.