Ładowanie…

Sprzedaż płyt winylowych

Jak sprzedawać stare płyty winylowe online?

Wiele osób posiada w swoim domu płyty winylowe. Niektórzy uznają je za dobytek mało przydatny, dlatego też chętnie by się ich pozbyli i tym samym zyskali nieco dodatkowych funduszy. Obecnie sposób na sprzedanie starych płyt winylowych jest bardzo wiele – w większości można dokonać tego wygodnie online, bez konieczności wychodzenia z domu i szukania chociażby antykwariatu, który zgodzi się ulokować nasze płyty w swoim asortymencie i stać się pośrednikiem w sprzedaży.

W jaki sposób sprzedać płyty winylowe w internecie?

Sposób na sprzedaż płyt winylowych jest bardzo wiele. Jednym z najprostszych jest skorzystanie z oferty wielu internetowych antykwariatów i księgarni (bądź punktów sprzedaży książek i płyt), które chętnie odkupią stare winylowe płyty i następnie sprzedadzą je własnym zakresie. Jest to rozwiązanie bardzo proste, które pozwala także zaoszczędzić bardzo dużo czasu – związanego chociażby z koniecznością wystawiania starych płyt we własnym zakresie, rozliczania się z klientami oraz ewentualnej wysyłce. W sieci można znaleźć także wiele wyspecjalizowanych sklepów, które zajmują się właśnie poszukiwaniem starych płyt winylowych zachowanych w dobrym stanie – jeśli ktoś posiada mało zniszczone płyty może śmiało skorzystać z takiego miejsca.

Kolejnym sposobem na sprzedaży zalegających płyt winylowych przez internet jest wystosowanie ogłoszenie na znanych portalach ogłoszeniowych, aukcyjnych, a także grupach pasjonatów winylowych płyt (można je znaleźć chociażby za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook). Wiele osób chętnie odkupuje od innych osób prywatnych ich zbiory – tym bardziej, że obecnie płyty winylowe bardzo chętnie są wykorzystywane w celach dekoracyjnych bądź ich przeróbek. Płyty winylowe można wystawić zarówno pojedynczo, jak i w formie większych zestawów, obejmujących na przykład danego wokalistę, rodzaj muzyki czy wielkość płyt. Im więcej ogłoszeń w różnorodnych miejscach, tym większa szansa na sprzedaż – w ten sposób można dotrzeć do bardzo szerokiej grupy odbiorców i w łatwy sposób nawiązać udaną transakcję. Przed wystawieniem aukcji czy ogłoszenia warto również zapoznać się z cenami, które proponują inni – jeśli ktoś zdecyduje się na nieco niższą, zapewne przyciągnie tłum chętnych i sprzeda swoje płyty o wiele szybciej.