Ładowanie…

Oddam Ci Słońce - Jandy Nelson

Książki z przesłaniem dla młodzieży

Czytanie książek znowu zaczyna być modne. Osoby, które często opowiadają o książkach i o tym, że lubią czytać wydają się ciekawsze i dużo bardziej inteligentniejsze. Również młodzież coraz częściej odwiedza księgarnie i biblioteki. Po jakie książki warto sięgnąć mają naście lat?

Książki, które kształcą

Jedną z ciekawszych pozycji jest książka – 7 nawyków skutecznego nastolatka Sean’a Covey’a. Młodzi ludzie mogą przeczytać w niej o pułapkach oraz problemach, z którymi spotykają się inne osoby w ich wieku. Dlaczego warto przeczytać tą książę? Między innymi dlatego, że jest przestrogą jak nie wpakować się w tarapaty. Dodaje również otuchy, wtedy kiedy już problem się pojawi – ponieważ nastolatki na całym świecie mają podobne problemy. Książka ta momentami również bawi gdyż życie to nie tylko same problemy, trzeba także widzieć dobre strony.

Trudne przemiany

Książki z przesłaniem dla młodzieżyWiek nastoletni jest jednym z najtrudniejszych okresów podczas, których młode osoby nie są już dziećmi, ale jeszcze nie są dorosłymi. Ciało także się bardzo zmienia, zaczyna reagować na różne bodźce z otoczenia. Powoduje to często bunt, wywołany zagubieniem. Uczucie to budzi też często agresję (słowną lub fizyczną), która najczęściej obraca się przeciwko najbliższym. O tym właśnie trudnym okresie przemiany możemy przeczytać w książce “Oddam Ci słońce” autorstwa Jandy Nelson. To bardzo ciekawa lektura nie tylko dla nastolatków, ale także dla ich najbliższych.

Pierwsza miłość

Po za pierwszymi poważniejszymi problemami oraz zmianami, w życiu każdego nastolatka pojawią się także pierwsze miłości. To często one są głównym powodem zmartwień młodych ludzi. Jest mnóstwo książek o takiej tematyce. Jedną z ciekawszych pozycji dla młodych ludzi jest Światło autorstwa Asher Jay. Opowiada ona o miłości, która aby powstać, wymagała spojrzenia na drugą osobę nie przez pryzmat jego błędów, ale jak na jego wnętrze. Poruszająca opowieść, jedna z nielicznych w tej tematyce, która nie jest banalna.

Czytanie to nie świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Książki pomagają rozwijać wyobraźnię, kreatywność, a także poczucie własnej wartości. Warto więc mieć dobrą książkę zawsze pod ręką.