Ładowanie…

Łamanie gazet- co to jest?

Łamanie gazet – co to jest?

Osoby zajmujące się składem oraz łamaniem gazet muszą znać się na tym naprawdę dobrze, aby efekt końcowy przekroczył oczekiwania odbiorców. Łamanie gazet to nic innego jak profesjonalne zaprojektowanie gazety oraz czasopisma, tak aby nadawały się one do czytania. W wielu sytuacjach dochodzi do tego, że w treści znajduje się za dużo tekstu, wtedy za pomocą specjalnych programów trzeba go w jakiś sposób wyeliminować, aby treść była przejrzysta i zrozumiała dla odbiorcy. Łamaniem tekstu zajmują się osoby, które mają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego typu prac. Zwykle związane jest to też z dopasowaniem grafiki do tekstu, a więc zająć może to naprawdę sporo czasu. Wszystko zależy od tego, jak dużo tekstu znajduje się w danej gazecie.

Komputerowe przygotowanie gazety do druku

Łamaniem tekstu zajmują się pracownicy DTP, a więc tacy, którzy odpowiadają za komputerowe przygotowanie gazety do druku. Coraz większa liczba osób zajmuje się realizacją takich usług, ponieważ nie jest to łatwe w realizacji, a specjaliści znają się na tym doskonale, dlatego też na brak zleceń nie można w tym zakresie narzekać. Łamanie związane jest z wykonywaniem szeregu czynności komputerowych, które mają doprowadzić do tego, że gazeta będzie gotowa do publikacji. Przed łamaniem otrzymuje się tekst w stanie surowym. Łamać można nie tylko gazety oraz czasopisma, ale też książki, prace, ulotki, czy też nawet całe katalogi. Trzeba jednak na to poświęcić dużo czasu, aby efekt końcowy był zadowalający.

Zarabianie na łamaniu gazet

W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na takie usługi jest naprawdę spore, dlatego też warto realizować się w tej branży. Można na takich usługach zarobić niezłe pieniądze, jeśli oczywiście pracownicy DTP znają się na rzeczy i są w stanie za pomocą różnorodnych narzędzi skutecznie złamać gazetę w wyznaczonym terminie i połączyć tekst z poszczególnymi elementami graficznymi. Przyda się w tym zakresie wiedza na temat wielu programów komputerowych, aby mieć pewność, że efekt końcowy jest optymalny.

W jakich firmach zamówić łamanie gazet?

• Studio Grafpa, 31-636 Kraków, os. Oświecenia 55/85, studio@grafpa.pl, oferta na: łamanie gazety

• Ireneusz Mitura,tel. 602 651 089,email: ireneuszmitura@gmail.com

• skladgazet.pl,44-203 Rybnik | śląskie | ul. Żeromskiego 5,+48 796 250 163

•Pracownia Projektowania Graficznego Greatio Grzegorz Bieniecki,  ul. A. Głowackiego 20, 47-220 Kędzierzyn-Koźle