Ładowanie…

Recenzja książki pt: "Zaginiony Symbol" - D. Brown

Recenzja książki pt: “Zaginiony Symbol” – D. Brown

Dreszczyk emocji, nieoczekiwane zwroty akcji, fascynujące zagadki oraz niebezpieczeństwo, które nawet na krok nie odstępuje głównego bohatera. Tak w najprostszych słowach można opisać  pozycję D. Browna.

Poczuj emocje głównego bohatera

Robert Langdon już po raz trzeci boryka się z rozwiązaniem tajemnicy oraz wkracza  na ścieżkę wiodącą do  poznania sekretu zaginionego symbolu. W poczynaniach Roberta jego największym przeciwnikiem jest czas, ponieważ to od niego zależy los przyjaciela, Petera Solomona. Warto też wspomnieć, że głównego bohatera nawet na chwilę nie opuszcza CIA, wraz z niebezpiecznym szaleńcem, który mu zagraża. Oprócz tych przeciwności bohater musi jeszcze zmierzyć się z Masonami, którzy nie ułatwiają mu w dotarciu do celu. Tytułowy zaginiony symbol staje się celem, od którego zależeć będzie przyszłość świat, a którego odkrycie może zmienić jego obecny charakter.

Dan Brown nadal genialny

Pisarz po raz kolejny nie zawodzi swojego czytelnika i wprowadza go w realia intrygującej oraz osobliwej powieści.  Niezmierzone ilości zagadek, tajemnic oraz szyfrów sprawiają, że czytelnik automatycznie przenosi się w świat wykreowany przez Browna, chce wręcz stanąć ramię w ramię z Robertem i wyruszyć z nim w drogę, co prawda trudną, ale drogę, która w zupełności wyjawi sekret zaginionego symbolu. Dodatkowym urokiem tej książki są także ciekawe informacje dotyczące Masonów oraz ich tajemnic, takie historyczne wstawki urozmaicają fabułę i dają jednocześnie sposobność zrelaksować się czytelnikowi, który w przeciągu całej powieści jest podtrzymywany w napięciu o wysokim stężeniu. Sposób, w jaki Robert Langdon dotrze do rozwiązania niektórych z zagadek pojawiających się w powieści, z pewnością spotka się z niemałym zaskoczeniem odbiorcy książki. Brown jest mistrzem, jeśli chodzi o interakcje z czytelnikiem, ponieważ akcja powieści odbywa się w rzeczywistych miejscach, a nie jak to często bywa w zmyślonych, fikcyjnych lokacjach. Takie rozwiązanie sprawia, że mamy możliwość odczucia na własnej skórze ścieżki, jaką musi przebyć Robert. Czas wybija swój rytm, a los Petera Solomona jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Ta świadomość porywa miłośnika książek i powoduje, że odczuwa on emocje, o jakie nietrudno za sprawą fenomenu Browna.

Powieść zarówno dla miłośników, jak i nowych czytelników Browna

Bez wątpienia twórczość Dana Browna, a szczególnie pozycja Zaginiony symbol  to książka, która nie zawiedzie oczekiwań miłośników, a jest także znakomitą sposobnością dla pozostałych czytelników, by wejść w świat prezentowany piórem Dana Browna. Warto to uczynić. Książkę w dobrej cenie możesz kupić w internetowym antykwariacie Amicus – https://www.antykwariat-amicus.pl/.